19. Patryk Lutomski - Wiosna tego roku, 2014

    Kamila Kuźnicka
    - bez tytułu z cyklu Pareidolia, 2014,

    Angelika Milaniuk
    - Ptaszarka, 2014,

sygn. p.d.: Lutomski, opisany na odwrocie: Patryk Lutomski "Wiosna tego roku" 2014 r.

(ur. 1973 r.) studiował na ASP w Krakowie w latach 1994-1999. Zrealizował dyplom w pracowni prof. L. Misiaka oraz aneks graficzny w pracowni prof. Z. Lutomskiego. W latach 1999-2005 asystent na Wieczorowych Studiach Licencjackich Wydziału Grafiki macierzystej uczelni. Obecnie prowadzi pracownię linorytu na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i jest asystentem w pracowni linorytu w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Laureat licznych nagród m.in.: III nagrody na Quadriennale Drzeworytu i Linorytu polskiego, Olsztyn (1999); Nagrody Marszałka Województwa Lubelskiego na VI Międzynarodowym Triennale Sztuki, Majdanek (2000); Nagrody Równorzędnej na X Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka, Jelenia Góra (2000); II nagrody na konkursie Grafika Roku 1999 Kraków (2000); III Nagrody w konkursie Przeciw Przemocy – Radom 76 (2006); Wyróżnienia na 5 Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej, Gdyna (2009); Wyróżnienia na Quadriennale Drzeworytu i Linorytu polskiego, Olsztyn (2011). Autor wystaw indywidualnych: Rafał Borcz, Patryk Lutomski, Michał Misiak - Malarstwo i grafika, Galeria Sukiennice, Kraków (2002); Grafika, Galeria UFO, Kraków (2004); Malarstwo i grafika, Artidotuum, Kraków (2005); Prace, Schloss Almoshof, Norymberga, Niemcy (2006); Malarstwo, Artinfo.pl w Fabryce Trzciny, Warszawa (2007); Prace, Dom Kultury im. CK. Norwida Kraków (2011); Prace, Centrum Kultury i Sztuki, Kalisz (2011).

Nr katalogowy: 19

Patryk Lutomski (1973)
Wiosna tego roku, 2014

olej, płótno / 40x50 cm

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

600 zł
144 EUR
186 USD