Aukcje
Wystawy
Obrazy galerii
Zaproponuj obiekt
KUP SPRZEDAJ Usługi
Inspiracje
O nas
Kontakt
pl
pl
en
pln
pln
eur
usd
chf
185.

Maciej Olekszy
(ur. 1982)

Akt męski, 2023

olej, płótno / 200 x 150 cm

sygn. i opisany na odwrociu: Maciej / Olekszy "AKT MĘSKI" / OLEJ NA PŁÓTNIE / 200 x 150 cm / /2023 r

Cena wywoławcza:
18 000
Estymacja:
20 000 - 25 000
Cena wylicytowana:
19 000
185.

Maciej Olekszy
(ur. 1982)

olej, płótno / 200 x 150 cm

Podatki i opłaty

  • Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna.
    Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 20%.
  • Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite" według progów zawartych w regulaminie aukcji. Do 50 tys. euro stawka opłaty wynosi 5%.

Łódź, Muzeum Sztuki w Łodzi MS1, Daniel Lergon, Maciej Olekszy. Flow, 28.02.2024-23.06.2024.

Maciej Olekszy to polski artysta wizualny, malarz, rysownik i twórca instalacji. Absolwent Katedry Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego (dyplom w 2007 roku w pracowni prof. Tadeusza Wiktora). Jego twórczość osadzona jest w kręgu realizmu magicznego, symbolizmu i surrealizmu. Olekszy koncentruje się na figuracji, budując intrygujące, oniryczne i pełne wewnętrznego napięcia sceny. Cechuje go doskonały, precyzyjny rysunek oraz stonowana, pogłębiona kolorystyka, za pomocą której buduje tajemniczy nastrój. Centralnym motywem jego prac jest postać ludzka – najczęściej w półpostaci lub portrecie, umieszczona w kontekście pustych krajobrazów, zdeformowanych architektonicznie wnętrz lub tajemniczej natury. Sceny te, często inspirowane snem i podświadomością, dotykają tematyki samotności, poszukiwania tożsamości, przemijania i psychicznych stanów. Uznawany jest za jednego z czołowych przedstawicieli młodego malarstwa figuratywnego w Polsce. Był laureatem wielu nagród i wyróżnień artystycznych.