Aukcje
Wystawy
Obrazy galerii
Zaproponuj obiekt
KUP SPRZEDAJ Usługi
Inspiracje
O nas
Kontakt
pl
pl
en
pln
pln
eur
usd
chf
187.

Raphael Adjetey Adjei Mayne
(ur. 1983)

Six Balloons, 2022

kolaż, tkanina, akryl, afrykański druk woskowy, płótno / 160 x 130 cm

sygn. i opisany na odwrociu: SIX BALLONS, 2022 / Acrylic and African wax / print on canvas / 160 x 130 cm / Raphael Adjetey Adjei Mayne

Cena wywoławcza:
40 000
Estymacja:
45 000 - 60 000
Cena wylicytowana:
60 000
187.

Raphael Adjetey Adjei Mayne
(ur. 1983)

Podatki i opłaty

  • Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna.
    Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 20%.
  • Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite" według progów zawartych w regulaminie aukcji. Do 50 tys. euro stawka opłaty wynosi 5%.

Raphael Adjetey Adjei Mayne, znany również jako RAAM, to artysta urodzony w 1983 roku w Akrze (Ghana). Studiował w Ghanatta College of Art and Design. Od 2013 roku mieszka i pracuje w Kolonii w Niemczech. Obrazy Mayne’a na płótnie lub tekturze charakteryzują się barwną mieszanką pasteli olejnych, kredy i akrylu, a także afrykańskich tkanin woskowych. Wykorzystując symbole Adinkra z Afryki Zachodniej, jego prace łączą tradycyjne wpływy jego ojczyzny, Ghany, ze współczesnymi aspektami mody, designu i sztuk pięknych. Artysta był prezentowany na międzynarodowych targach sztuki, w tym AKAA Paris, Investec Cape Town Art Fair, 1-54 Contemporary African Art Fair, Art On Paper w Nowym Jorku oraz Sydney Contemporary. Dzieła Mayne’a znajdują się m.in. w kolekcjach Muzeum w Marsylii oraz kolekcji Uniwersytetu Harvarda.