Auctions
Exhibitions
BUY NOW
Consign an item
Buy Sell Services
Inspirations
About Us
Contact
pl
pl
en
pln
pln
eur
usd
chf
186.

Cornelius Annor
(ur. 1990)

A Night with Lumba, 2025

kolaż, tkanina, akryl, płótno / 90 x 90 cm

sygn. u dołu: C. Annor / 2025

Cena wywoławcza:
25 000
Estymacja:
30 000 - 40 000
Cena wylicytowana:
40 000
186.

Cornelius Annor
(ur. 1990)

sygn. u dołu: C. Annor / 2025

Fees and taxes

  • To this lot we apply 'artist's resale right' ('droit de suite') fee. Royalties are calculated using a sliding scale of percentages of the hammer price according to the information included in the auction regulations. Up to 50 thousand euro it is 5%.

Cornelius Annor, rocznik 1990, to artysta malarz pochodzący z Ghany. Annor uczęszczał do prestiżowego Ghanatta College of Art and Design, gdzie studiowali również artyści, tacy jak Amoako Boafo i Otis Kwame Kye Quaicoe. Założył w swoim rodzinnym mieście „C.Annor Studio”, przestrzeń poświęconą wspieraniu młodych talentów i rozwijających się artystów. Jego prace były prezentowane na wystawach w Europie, m.in. w Belgii, Szwajcarii, Austrii i Danii, oraz w Afryce Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych. Niedawno zostały włączone do kolekcji Norton Museum of Art na Florydzie oraz Brooklyn Museum w Nowym Jork. Cornelius Annor jest reprezentowany w Europie przez galerię Maruani Mercier z Brukseli. Znany jest przede wszystkim ze swoich portretów zbiorowych, które celebrują i ukazują żywiołowość codziennego życia. Często czerpiąc z wspomnień z dzieciństwa i historii rodzinnych, jego obrazy przedstawiają intymne, domowe sceny, w których postacie oglądają telewizję, czytają bajki na dobranoc lub razem tańczą.