71. Christoph Kiefhaber - Was siehst du?, 1988

    Jacek Pałucha
    - Victorian Style,

    Stefan Gierowski
    - Obraz DCX, 1990,

Ten wszechstronny austriacki artysta ukończył wiedeńską Szkołę Sztuk Pięknych pod kierunkiem Fritza Martinza. Jego znakiem charakterystycznym jest brak preferowanego nośnika ekspresji – czuje się dobrze zarówno w malarstwie jak i rysunku, rzeźbie, ceramice czy witrażu. Oferowana praca pochodzi z późniejszego okresu twórczości – widoczny jest w niej wpływ Picassa i Miró i ich fantastycznego, onirycznego świata. Kiefhaber modyfikuje ten język na swój własny, zbudowany z twarzy, symboli i żywych nasyconych barw.

Nr katalogowy: 71

Christoph Kiefhaber (1941)
Was siehst du?, 1988

techn. mieszana, płótno / 70 x 90 cm
sygn. u dołu: Ckiefhaber
opisany na odwrocie: monogram artysty / Was siehst du? / 988/9

Cena wywoławcza:
20 000 zł
4 879 EUR
6 601 USD

Estymacja:
25 000 - 30 000 zł
6 098 - 7 318 EUR
8 251 - 9 901 USD