14. Stanisław Woyneko-Tomkiewicz - Wiedeńska ulica, 1886

    Wlastimil Hofman
    - Autoportret, 1921,

    Zygmunt Schreter (Szreter)
    - Martwa natura,

Artysta malarz i literat. Kształcił się na Uniwersytecie Lwowskim oraz Uniwersytecie Krakowskim na wydziale filozoficznym. Studia malarskie ukończył w Akademii Monachijskiej, w pracowni prof. Wagnera, a następnie w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1887 do kwietnia 1888 roku wydawał w Krakowie pismo „Sztuka”. Autor „Przeglądu krytycznego pierwszej wystawy Sztuki Polskiej w Krakowie” 1887 r. Wystawiał w Krakowie od 1880 do 1889 r., między innymi w salonie artystycznym Aleksandra Krywulta.

Nr katalogowy: 14

Stanisław Woyneko-Tomkiewicz (1859 - 1896)
Wiedeńska ulica, 1886

olej, płótno / 158 x 188 cm
sygn. l.d.: St.Tomkiewicz / M. 1886

Cena wywoławcza:
140 000 zł
34 147 EUR
46 205 USD

Estymacja:
170 000 - 200 000 zł
41 464 - 48 781 EUR
56 106 - 66 007 USD