43. Jolanta Johnsson - Akt, 2001

    Renata Bryjanowska
    - Zielony..., 2011,

    Eugeniusz Minciel
    - XXX, 2010,

(ur. 1955 r.) studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie u prof. H. Chrostowskiej, prof. R. Strenta, prof. J. Tchórzewskiego. Dyplom pod kierunkiem prof. R. Strenta obroniła w 1990 r. Autorka wystaw indywidualnych: Nässjö, Szwecja (1988); Sztokholm, Szwecja (1989), Warszawa (wielokrotnie od 1993, ostatnio w Galerii van Golik w 2010), Essen, Niemcy (1994), Poznań (1998), Kraków (2007). Wielokrotnie uczestniczyła w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: Międzynarodowym Triennale Grafiki, Kraków (1991), I Międzynarodowym Biennale Grafiki, Maastricht (1992), Człowiek w obrazie, Xylon Museum, Niemcy (1997), Artystka i jej światopogląd, USA (1998).

Nr katalogowy: 43

Jolanta Johnsson (1955)
Akt, 2001

olej, płótno / 80 x 100 cm
sygn. p.d.: Johnsson 2001

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

X Aukcja Sztuki Najnowszej

25 marca, 2014 r. godz. 19.00