34. Mira Skoczek-Wojnicka - Czerwone niebo, 2014

    Wanda Juścińska
    - Rezerwat nad Notecią, 2012,

    Anna Orbaczewska
    - Bez tytułu, 2012,

(ur. 1959 r.) studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom zrealizowała w 1984 r. w pracowni wklęsłodruku i litografii. Dwukrotna laureatka Grand Prix w konkursie Najlepsza grafika miesiąca, Kraków (1999, 2006). Dwukrotna laureatka nagrody Złota rama w konkursie Mały obraz (2000, 2007). Otrzymała trzy nagrody Premio Firenze, Włochy (2002, 2004, 2007). Otrzymała wyróżnienia w konkursie Muzyka w malarstwie, Tychy (2005) i na Salonie zimowym, Kraków (2006). Finalistka 12th International Biennia Print&Drawing, Tajwan (2006). W 2010 r. brała udział w Triennale Grafiki Polskiej, Katowice. W 2011 r. otrzymała Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego im. L.Meidnera w Oleśnicy oraz uczestniczyła w Międzynarodowym Triennale Pasteli, Nowy Sącz. W 2012 r. brała udział w Międzynarodowym Konkursie Pasteli, Saint-Aulaye, Francja, gdzie otrzymała Nagrodę Rady Generalnej za kreatywność. Uczestniczyła w ok. 100 wystawach zbiorowych, w tym w kilkunastu indywidualnych.

Nr katalogowy: 34

Mira Skoczek-Wojnicka (1959)
Czerwone niebo, 2014

olej, płótno / 46 x 65 cm
sygn. na odwrocie: „CZERWONE NIEBO" 2014 / 46x65 cm, OLEJ, MARIA SKOCZEK-WOJNICKA

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

1 600 zł
382 EUR
529 USD

X Aukcja Sztuki Najnowszej

25 marca, 2014 r. godz. 19.00