40. Jerzy Kossak - Odwrót spod Moskwy, 1941

    Kazimierz Sichulski
    - W ogrodzie, 1922,

    Jerzy Kossak
    - Pojenie konia, 1942,

sygn. l.d. Jerzy Kossak/ 1941 Kształcił się pod kierunkiem swego ojca - Wojciecha i dziadka Juliusza. Przez całe życie był związany z Krakowem. W swej twórczości konsekwentnie kontynuował artystyczne tradycje rodu Kossaków, malując sceny historyczne, historyczno-rodzajowe, batalistyczne i portrety. Częstym motywem jego obrazów są epizody z wojen napoleońskich, powstania listopadowego, walk legionowych w okresie I wojny światowej i wojny polsko-rosyjskiej 1920 roku. Jego sztuka cieszyła się dużą popularnością.

Nr katalogowy: 40

Jerzy Kossak (1886 - 1955)
Odwrót spod Moskwy, 1941

olej, tektura / 49,5 x 69,5 cm

Cena wywoławcza:
7 000 zł
1 655 EUR
2 296 USD

Estymacja:
8 000 - 10 000 zł
1 892 - 2 365 EUR
2 623 - 3 279 USD