26. Kazimierz Sichulski - Chłopak z koniem, 1935

    Rafał Wąsowicz
    - Pejzaż zimowy,

    Tadeusz Makowski
    - ,

  sygn. p.d. Sichulski 1935 Kształcił się pod kierunkiem Leona Wyczółkowskiego, Józefa Mehoffera i Stanisława Wyspiańskiego. Od 1905 roku należał do Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka". Malował sceny rodzajowe, najczęściej o tematyce huculskiej, portrety, kompozycje religijne i batalistyczne. Jego prace odznaczają się dekoracyjnością, intensywnym kolorem i secesyjną linią. Sichulski eksperymentował z wieloma gatunkami sztuki, nie zamykał się w jednym kręgu tematów. Z pasją i artyzmem podchodził do malarstwa olejnego, tworząc wtedy doskonałe arcydzieła takiej miary jak prezentowana praca.

Nr katalogowy: 26

Kazimierz Sichulski (1879 - 1942)
Chłopak z koniem, 1935

olej, płótno / 100 x 151 cm

Cena wywoławcza:
70 000 zł
16 549 EUR
22 951 USD

Estymacja:
80 000 - 90 000 zł
18 913 - 21 277 EUR
26 230 - 29 509 USD