25. Magdalena Barczyk-Kurus - Kiedrzyński strażnik, z cyklu Jurajskie światło, 2013

    Marzena Bis
    - Airplane, 2013,

    Waldemar Borowski
    - Królowa, 2013,

  opisany na odwrocie: M. Barczyk-Kurus '13 Kiedrzyński strażnik cykl: Jurajskie światło 2013

(ur. 1985 r.) w latach 2005-2012 studiowała na wydziale artystycznym Akademii im. J. Długosza w Częstochowie na kierunku Malarstwo w pracownia prof. W. Lubosa. Stypendystka Prezydenta Miasta Częstochowy (2013, 2011, 2004) i Rektora Akademii im. J. Długosza w Częstochowie (2011). Laureatka wyróżnienia honorowego na IV Ogólnopolskim Konkursie im. M. Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy (2010); wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Żydzi polscy – tradycje i obyczaje, Częstochowa (2004); Nagroda na VIII Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Cztery pory roku na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej (2003, 2001). Autorka wystaw indywidualnych: w ramach 9 Nocy Kulturalnej, Muzeum Częstochowskie (2012); Malarstwo, Muzeum Malarstwa i Rzeźby XIX i XX w., Częstochowa (2012); Jurajskie światło, Muzeum Malarstwa i Rzeźby XIX i XX w., Częstochowa (2012); Portret, PLSP im. J. Malczewskiego, Częstochowa (2005); Malarstwo i Rysunek, PLSP im. J. Malczewskiego, Częstochowa (2004). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Konkurs Malarski im. L. Wyczółkowskiego, Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz (2013); Dyplom – Początek Drogi, Galeria Pryzmat, Kraków (2013); XIV Festiwal Sztuki Wysokiej To, co Cię napędza, Galeria Sztuki Użytkowej Stalowe Anioły, Bytom (2013); VI Międzynarodowe Biennale Pasteli, Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ, Nowy Sącz (2013); I Międzynarodowy Konkurs Artystyczny – Pejzaż Współczesny, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2013); Landschaftlich Arbeiten mit, inund uber Natur – Frank-Loebsche Haus einladen, Niemcy (2012); VII Międzynarodowe Biennale Miniatury, Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, Częstochowa; Galeria Test, Warszawa; Muzeum S. Staszica, Piła; Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków; BWA Galeria Miejska, Tarnów; Galeria Epicentrum MOKSiR, Chełmek; Galeria Sztuki im. J. Tarasina, Kalisz; Galerie Br?tzinger Art, Pforzheim, Niemcy (2012); Wystawa SHR Częstochowa Do Broni!, Muzeum Częstochowskie (2012); XIII Festiwal Sztuki Wysokiej Światłoczujni, Stalowe Anioły, Bytom (2012); 27. Pułk Piechoty, Galeria Dobrej Sztuki, Częstochowa (2011); XII Festiwal Stuki Wysokiej Między Słońcem a Księżycem, Stalowe Anioły, Bytom (2011); 6 Światów, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2011); IV Ogólnopolski Konkurs im. M. Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy. Triennale Malarstwa, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010); Zawsze z Nadzieją. VIII Dni Kultury Chrześcijańskiej, Muzeum Częstochowskie (2010); III Edycja Konkursu Malarskiego Zadra, Galeria Zadra, Warszawa (2010); XI Festiwal Sztuki Wysokiej od, do… i pomiędzy, Stalowe Anioły, Bytom (2010); Wystawa towarzysząca Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej. Politechnika Częstochowska (2010); Wystawa Podyplomowa studentów AJD. Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, Częstochowa, Muzeum Częstochowskie, Galeria Pod – Nad, Tarnowskie Góry (2009); ARTLOCK, Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Konduktorownia, Częstochowa (2009);Wystawa dyplomowa, Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Konduktorownia, Częstochowa (2009).

Nr katalogowy: 25

Magdalena Barczyk-Kurus (1985)
Kiedrzyński strażnik, z cyklu Jurajskie światło, 2013

akryl, płótno / 70x100 cm

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

500 zł
120 EUR