4. Jolanta Johnsson - Pejzaż daleki

    Bartosz Kokosiński
    - Bez tytułu, 2014

    Radosław Jastrzębski
    - 384403 km, 2015

Pejzaże, Galeria Test, Warszawa 1995

Katalog wystawy: Pejzaże, Galeria Test, Warszawa 1995

(ur. 1955 r.) studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie u prof. H. Chrostowskiej, prof. R. Strenta, prof. J. Tchórzewskiego. Dyplom pod kierunkiem prof. R. Strenta obroniła w 1990 r. Autorka wystaw indywidualnych: Nässjö, Szwecja (1988); Sztokholm, Szwecja (1989), Warszawa (wielokrotnie od 1993, ostatnio w Galerii van Golik w 2010), Essen, Niemcy (1994), Poznań (1998), Kraków (2007). Wielokrotnie uczestniczyła w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: Międzynarodowym Triennale Grafiki, Kraków (1991), I Międzynarodowym Biennale Grafiki, Maastricht (1992), Człowiek w obrazie, Xylon Museum, Niemcy (1997), Artystka i jej światopogląd, USA (1998).

Nr katalogowy: 4

Jolanta Johnsson (1955)
Pejzaż daleki, 1995

olej, płótno / 150 x 110 cm
sygn. p.d.: JOHNSSON 95

Cena wywoławcza:
3 000 zł
672 EUR
725 USD

Estymacja:
3 500 - 4 500 zł
783 - 1 007 EUR
846 - 1 087 USD

XVI AUKCJA SZTUKI NAJNOWSZEJ

11 lutego, 2016 r. godz. 19.00