23. Mariusz Mierzejewski - Wspomnienie

    Jan Wyżykowski
    - Nowy strukturalizm, 2011

    Robert Jaworski
    - Zapis topograficzny XXXIII, 2015

(ur. 1981 r.) ukończył w 2006 r. Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie. Dyplom zrealizował w pracowni malarstwa sztalugowego prof. J. Wojciechowskiego. Laureat III nagrody w konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego terenu otoczenia Stadionu Narodowego w Warszawie (praca zespołowa, pracownia Czuba Latoszek). Laureat I nagrody (praca zespołowa, pracownia Czuba Latoszek) konkursu na wykonanie koncepcji architektonicznej modernizacji Parku im. J. Polińskiego w Warszawie organizowanym przez Dzielnicę Praga Południe (2008). Autor projektu rzeźbiarskiego dla Parku im. J Polińskiego w Warszawie (2010). Laureat II miejsca (praca zespołowa, pracowania Czuba Latoszek) w konkursie na opracowanie architektoniczno-urbanistycznej koncepcji rozbudowy Teatru Polskiego w Szczecinie (2011). W 2011 r. uzyskał wyróżnienie na II Triennale Malarstwa Animalis w Chorzowie. Brał udział w ważnych ekspozycjach zbiorowych m.in. 24 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2012) i The Youngest. Młodzi Sztuką w przestrzeni myśli, Galeria DAP, Warszawa (2012).

Nr katalogowy: 23

Mariusz Mierzejewski (1981)
Wspomnienie, 2014

olej, płótno / 90 x 90 cm
opisany na odwrocie: „WSPOMNIENIE”/ 2014/ Mariusz Mierzejewski

Cena wywoławcza:
1 500 zł
336 EUR
363 USD

Estymacja:
2 000 - 4 000 zł
448 - 895 EUR
484 - 967 USD

XVI AUKCJA SZTUKI NAJNOWSZEJ

11 lutego, 2016 r. godz. 19.00