1. Władysław Czachórski - PORTRET MŁODEJ DAMY Z KWIATAMI

    J. Konarski
    - ok. PEJZAŻ Z CHŁOPSKIM WOZEM, 1880

Malarz ten, którego obrazy zdobyły sobie sławę nadzwyczajną finezją wykonania ma
pracownię zupełnie taką, jak obrazy, które z niej wychodzą: bardziej eleganckiej, bardziej wykwintnej wyobrazić sobie niepodobna.
(Włodzimierz Tetmajer w Tygodniku Ilustrowanym, 1896 r.)

Prezentowana praca stanowi niezwykle ciekawy przykład twórczości artysty w małym wydaniu. Na miniaturowej deseczce w kształcie łezki - portret pięknej kobiety z koszem kwiatów. Przedmiot mógł służyć za oprawę wachlarza, jego wierzchnią część. Dziś jest niezwykle pięknym przykładem twórczości tego artysty ze specjalnym przeznaczeniem dla wszystkich miłośników jego sztuki zwłaszcza, że ceny standartowych prac tego artysty siegają bardzo wysokich kwot.

Nr katalogowy: 1

Władysław Czachórski (1850 - 1911)
PORTRET MŁODEJ DAMY Z KWIATAMI

olej, deska / 30 x 17 cm
sygn. u dołu: Czachórski

Cena wywoławcza:
22 000 zł
5 012 EUR
5 598 USD

Estymacja:
25 000 - 35 000 zł
5 695 - 7 973 EUR
6 362 - 8 906 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 1 MARCA 2016

1 marca, 2016 r. godz. 19.00
13 lutego - 1 marca 2016 r.