27. Rene Jerzy Groszang - NOKTURN MIEJSKI

    Wlastimil Hofman
    - Modlitwa, 1937

    Jacek Malczewski
    - ok. ONDYNA – RYBAK I CHIMERA, 1920

Polski malarz i scenograf. Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obok scenografi i malarstwo było jego największą pasją. Studia w Krakowie zbudowały w nim wrażliwość realisty, która charakteryzowała całą jego twórczość. Najlepiej czuł się w technice akwareli i gwaszu. W pracach na papierze widać cały kunszt artysty, jego zręczność warsztatową, dbałość o szczegół. Groszang tworzył pejzaże odnute mgłą i dymami ognisk oraz pejzaże miejskie nawiązujące do rodzinnej Łodzi. Jego biżuteryjne akwarele swoją niezwykłą atmosferą przypominają bajkowe ilustracje.

Nr katalogowy: 27

Rene Jerzy Groszang (1929 - 2004)
NOKTURN MIEJSKI

akwarela, gwasz, papier / 58 x 44 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: Groszang

Cena wywoławcza:
5 000 zł
1 142 EUR
1 309 USD

Estymacja:
6 000 - 7 000 zł
1 370 - 1 599 EUR
1 571 - 1 833 USD

31 MAJA 2016

31 maja, 2016 r. godz. 19.00

5 - 31 maja 2016 r.