15. Anna Edholm - Bikten, 2009

    Anna Edholm
    - Ordet, 2009,

    Leon Tarasewicz
    - Kompozycja, 2001,

Szwedzka artystka. Członek Akademii Sztuki w Sztokholmie i profesor Akademii Sztuk Pięknych. Ma za sobą wiele indywidualnych i zbiorowych wystaw, a jej prace są ozdobą wielu cennych kolekcji prywatnych i muzealnych (m.in. Museum of Modern Art. w Nowym Jorku, Muzeum Narodowe w Sztokholmie). Laureatka tegorocznej prestiżowej nagrody artystycznej Carnegie Art Award Twórczość Ann Edholm znajduje się w kręgu abstrakcji geometrycznej. Do tego nurtu należeli m.in. Piet Mondrain, Kazimierz Malewicz, Henryk Stażewski, Stefan Gierowski).

Nr katalogowy: 15

Anna Edholm (1953)
Bikten, 2009

litografia, karton / 69 x 54 cm
sygn. p.d.: Ann Edholm 2009
l.d.: 17/30 Bikten

Estymacja:
4 000 - 5 000 zł ●
933 - 1 166 EUR
1 039 - 1 299 USD

1 500 zł
350 EUR
390 USD

Małe formy - Aukcja Online

Początek: 27 kwietnia godz. 12.00
Koniec: 7 maja godz. 12.00