11. Hugo Ungewitter - Spotkanie w stepie

    Sylweriusz Saski
    - Scena w karczmie,

    Tadeusz Stefan Kopczyński
    - Dzwonnica, 1934,

Proweniencja

Był artystą niemieckiego pochodzenia, malarzem glównie scen mysliwskich, ale też i batalistycznych. Rozgłos przyniosła mu ogromna (15 x 200 m) panorama przedstawiająca przeprawę gen. Blüchera przez Ren w pobliżu Caub dnia 1 stycznia 1814 roku, malowana w latach 1898-1902 wspólnie z G. Wendlingiem. Sceny mysliwskie malował głównie po roku 1905. Obrazy Ungewittera znajdują się w zbiorach muzeum we Frankfurcie nad Menem, w Muzeum Armii w Berlinie, Muzeum Sztuki w Münster i w licznych zbiorach prywatnych.

Nr katalogowy: 11

Hugo Ungewitter (1869 - 1944)
Spotkanie w stepie

olej, płóno / 76 x 125.5 cm
sygn.p.d. HUGO UNGEWITTER

Cena wywoławcza:
19 000 zł
4 409 EUR
4 974 USD

Estymacja:
25 000 - 28 000 zł ●
5 801 - 6 497 EUR
6 545 - 7 330 USD

22 000 zł
5 105 EUR
5 760 USD

Old Masters - review z oferty galerii

4 lutego 2020 r. godz. 19.00

22 stycznia - 4 lutyego 2020 r.