7. Maurycy Gottlieb - Natan i Sułtan (z cyklu: Natan Mędrzec), 1877

    Józef Rapacki
    - Na krakowskim Kazimierzu, 1916,

    Eugeniusz Kazimirowski
    - Portret pani z wyką, przed 1910,

Proweniencja

Desa Unicum, aukcja 24.10.2019, poz. 8
Tiroche Auction House, aukcja 26.01.2019, poz. 276
Izrael, kolekcja rodziny Axelrod

Tel Aviv, Museum of Art, In the flower of youth. Maurycy Gottlieb 1856-1897, 1991

In the flower of youth. Maurycy Gottlieb 1856-1897, Tel Aviv, Museum of Art, 1991, nr kat. 27.

Nr katalogowy: 7

Maurycy Gottlieb (1856 - 1879)
Natan i Sułtan (z cyklu: Natan Mędrzec), 1877

olej, płótno naklejone na sklejkę / 31,5 x 20 cm
sygn. monogramem p.d.: 'M.G.'

Estymacja:
55 000 - 75 000 zł
12 762 - 17 402 EUR
13 960 - 19 036 USD

60 000 zł
13 922 EUR
15 229 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 17 MARCA 2020

17 marca 2020. godz. 19.00

28 lutego - 17 marca 2020 r.

TRANSMISJA LIVE