24. Henryk Kuna - Głowa dziewczynki w kapturku, 1910

    Antoni Miszewski
    - Głowa Marszałka Józefa Piłsudskiego, 1927,

    Olga Boznańska
    - Smoczy Zaułek, ok. 1890,

Proweniencja

Paryż, kolekcja prywatna

Kolejne wersje głowy dziewczynki w kapturku, 1910:
- Warszawa, Zbiory Muzeum Narodowego (gips 1910 oraz odlew w brązie 1920)
- Wenecja, Galeria Internazionale d’Arte Moderna (marmur, 1913)
- Wenecja, XII Biennale w 1920 (wersja w marmurze)
- Berlin-Monachium-Frankfurt-Dusseldorf-Kolonia-Królewiec, wystawa TOSPO w 1935 (gips)

Nr katalogowy: 24

Henryk Kuna (1879 - 1945)
Głowa dziewczynki w kapturku, 1910

brąz, odlew późniejszy / wys. z podstawą 46 cm
sygn.: KUNA oraz odcisk odlewni Valsuani Paris

Estymacja:
30 000 - 50 000 zł
6 652 - 11 087 EUR
7 813 - 13 021 USD

42 000 zł
9 313 EUR
10 938 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 13 PAŹDZIERNIKA 2020

13 października godz. 19.00
Aukcja odbędzie się online.

23 września - 13 października 2020 r.
ul. Foksal 13/15
Warszawa

+48 22 629 46 87
+48 22 628 13 67