5. Dominik Jasiński - Flying High, 2020

    Dominik Jasiński
    - Sweet Cherries, 2020,

    Aleksandra Prusinowska
    - Turystka, 2018,

Pochodzi z Reszowa, mieszka i pracuje w Portugalii. Artysta malarz, grafik, autor rysunków, ilustracji książkowych i magazynowych. Jest absolwentem warszawskiej ASP (Wydział Grafiki).

Artysta współpracuje z szeregiem firm i instytucji takich jak EMPIK, RESERVED, TATUUM, DAGMA ART, Wydawnictwo WASOWSCY, ArtSpace Q8. Jest pomysłodawca i kuratorem cyklu wystaw Jasinski&friends. Jego praca została opublikowana w setnym wydaniu British VOGUE (czerwiec 2016). Czynnie wspiera aukcje charytatywne oraz inicjatywy promujące Polskę w świecie.

Głównym motywem prac artysty jest kobieta. Zarówno w ujęciu portretowym jak i bardziej erotycznym. Porterty Jasińskiego często splecione są z motywami florystycznymi, widać w nich wpływy Secesji i Młodej Polski. Mocna i pewna siebie kreska oraz anatomiczna znajomość ludzkiego ciała sprawiają, że prace Jasińskiego przykuwają oko i są twardo osadzone na płaszczyźnie płótna, mało efemeryczne.

Nr katalogowy: 5

Dominik Jasiński (1981)
Flying High, 2020

olej, akryl, płótno / 100 x 50 cm
sygn. na odwrocie: Flying HighD. Jasiński- Sheldon VII 2020 Portugal

Estymacja:
12 000 - 15 000 zł
2 673 - 3 341 EUR
3 279 - 4 099 USD

9 000 zł
2 005 EUR
2 460 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia