12. Marek Okrassa - Ride6, 2020

    Bartosz Frączek
    - Kobieta i Dudki, 2020 z cyklu: Złote Ogrody,

    Dasha Kandinsky
    - Big Money Loves Silence, 2020,

Marek Okrassa urodził się w Częstochowie, w 1999 ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni malarskiej profesora Macieja Świeszewskiego oraz pracowni rysunku profesor Marii Targońskiej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją, plakatem, projektowaniem graficznym i serigrafią. Był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki oraz Prezydenta Miasta Sopotu. Współpracował jako ilustrator z wieloma wydawnictwami, między innymi z Newsweekiem, Twoim Stylem, Art Crowd Magazine z Nowego Jorku i wieloma innymi. Laureat Srebrnej Ostrogi w 2000 roku. W 2004 roku odebrał Wyróżnienie Honorowe Fundacji im. Franciszki Eibisch w Muzeum Narodowym w Warszawie. Mieszka i tworzy w Sopocie. Jest autorek wystaw indywidualnych miedzy innymi 2002 Sopot, Galeria Triada 2003 Sopot, PGS Malarstwo; 2011 Sopot, PGS "Notowania nudy"; 2018 Lwów, Lwowska Galeria Narodowa, organizator PGS i Napiórkowska; 2019 Bruksela, Galerie Katarzyna Napiórkowska.

Prace Okrassy zdobią ściany polskich oraz zagranicznych kolekcjonerów.

Nr katalogowy: 12

Marek Okrassa (1975)
Ride6, 2020

olej, płótno / 90 x 100 cm
sygn. wzdłuż prawej krawędzi M/OKRASSA'20

Estymacja:
22 000 - 25 000 zł
4 900 - 5 568 EUR
6 011 - 6 831 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia