19. Sebastian Skoczylas - Ultra- fiolet, 2020

    Natalia Rozmus
    - Baran, z serii Konstelacje, 2016 r.,

    Rufina Bazlova
    - Get out, 2020 z cyklu: The history of Belarussian Vyzhyvanka ,

Urodzony w Lublinie studiował  na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu gdzie uzyskał dyplom  w pracowni prof. Piotra Błażejewskiego w 2004 roku. Jest autorem wystaw indywidualnych i zbiorowych min. w warszawskiej Galerii Elektor, Centrum Olimpijskim, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Artysta został wyróżniony w 2004 roku w konkursie Fundacji im. Franciszki Eibish.obrazy Sebastiana Skoczylasa budowane z poziomych pasów kolorów są dalekim echem chwil i miejsc. Zmysłowa gra czystych kolorów, delikatne przechodzenie od tonacji do tonacji, przejrzystość kompozycji. Ukryte w nich struktury spokojnie dryfują w kierunku geometrii, jakby wbrew naturze „przypadkowego” informelu, z którego się wywodzą. Poetyckie i mgławicowe malarstwo gestu, które nie dramatyzuje, lecz uspakaja i rozświetla, a widzowi pomaga odbudować wewnętrzną harmonię.

Nr katalogowy: 19

Sebastian Skoczylas (1979)
Ultra- fiolet, 2020

akryl, płótno / 90 x 90 cm
sygn. na odwrocie: ultra- fiolet Sebastian Skoczylas 2020

Estymacja:
10 000 - 12 000 zł
2 228 - 2 673 EUR
2 733 - 3 279 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia