30. Grzegorz Bienias - Bez tytułu, z cyklu: Torsy

    Zbigniew Gorlak
    - Piramida, 1998,

    Teresa Miszkin
    - Uwikłania, 1997/98,

Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w latach 1978-1983. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. Juliusza Joniaka. Od 1985 prezentował wystawy indywidualne w galeriach w kraju i za granicą, uczestniczył też w zbiorowych wystawach i przeglądach, jak Międzynarodowe Triennale Rysunku we Wrocławiu (1992). Od 1996 prowadzi Pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa macierzystej uczelni. Charakterystyczne dla jego twórczości są  wielkoformatowe I często wieloelementowe kompozycje na papierze  które sytuują się gdzieś  na pograniczu malarstwa, rysunku i grafiki. Artysta łączy w nich różne techniki, budując skomplikowane narracje abstrakcyjnych i figuralnych form.

Nr katalogowy: 30

Grzegorz Bienias (1958)
Bez tytułu, z cyklu: Torsy

olej, akryl, płótno / 130 x 170 cm
sygn. p.d: Bienias oraz na odwrocie: BIENIAS GRZEGORZ KRAKOW SIEMIERADZKIEGO 15/5 z cyklu „TORSY" 170x130 cm. olej,akryl

Estymacja:
18 000 - 20 000 zł
4 009 - 4 455 EUR
4 919 - 5 465 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia