31. Teresa Miszkin - Uwikłania, 1997/98

    Grzegorz Bienias
    - Bez tytułu, z cyklu: Torsy,

    Mateusz Rybka
    - Pomocna dłoń, 2017,

Studiowała w latach 1968–1973, początkowo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kontynuowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Gdańsku (obecna nazwa uczelni do 1996 r.: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku). Dyplom w 1973 r. w pracowni prof. Władysława Jackiewicza. Pracę w gdańskiej uczelni rozpoczęła w 1973 roku. Tytuł profesora tytularnego uzyskała w 1993 roku a w 2003 roku tytuł profesora zwyczajnego; prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa. W latach 1999–2002 prodziekan Wydziału Malarstwa i Grafiki, a od 2002 r. dziekan tego wydziału. Uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą oraz miała wiele wystaw indywidualnych. Jej malarstwo było wielokrotnie wyróżniane i nagradzane. Była też stypendystką m.in. Fundacji Pollock-Krasner (1998, USA), Adolph and Esther Gottlieb Foundation (2004, USA). W 2017 została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Art.

Nr katalogowy: 31

Teresa Miszkin (1947)
Uwikłania, 1997/98

akryl, płótno / 145 x 180 cm
sygn. na odwrocie: T. Miszkin- Uwikłania 97/98 145 x 180 akryl/płótno

Estymacja:
40 000 - 50 000 zł
8 909 - 11 136 EUR
10 929 - 13 662 USD

35 000 zł
7 796 EUR
9 563 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia