39. Gossia Zielaskowska - Yellow Silver Map, 2020

    Miłosława Skoczek-Śliwińska
    - Złotousta, 2019,

    Paweł Szanajca-Kossakowski
    - Nue…, 2020,

Dyplom Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych otrzymała w Poznaniu (2009). Była Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008/2009) oraz laureatką Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego Zadra w Galerii Zadra, w Warszawie (2008).

Uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Sztuki w Stambule podczas wystawy młodych polskich artystów "Horizon" (Turcja, 2012) oraz SCOPE Miami (USA, 2012). Jej prace zostały zakwalifikowane do Międzynarodowego Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji (Włochy, 2009). Znalazła się na 19. miejscu w rankingu młodych polskich artystów Kompasu Sztuki w 2014. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych, m.in.: II Międzynarodowego Konkursu Malarskiego "Przestrzeń publiczna - Konteksty", Centrum Kultury Zamek, Poznań (2010); Warszawskiego Festiwalu Sztuki Ground Art, Galeria Fibak, Warszawa (2011); Finału 42.Biennale Bielska Jesień (2015) Galeria BWA Bielsko-Biała; Międzynarodowego Biennale Malarstwa Chisinau 2017 Muzeum Narodowe w Kiszyniowie, Mołdawia (2017); „Sztuka Teraz”, Muzeum Narodowe w Krakowie Kamienica Szołayskich (2018). Autorka wystaw indywidualnych, takich jak: "Sen z butelki po oranżadzie", Galeria Bekos, Poznań (2008); "Malarstwo", Galeria Zadra, Warszawa(2009); „Kobieca intuicja” oraz "Przestrzeń gestu", Galeria Fibak, Warszawa(2010, 2014) ;„Lost Map”, Galeria Sztuki Współczesnej PROFIL, Centrum Kultury Zamek, Poznań (2017).

Nr katalogowy: 39

Gossia Zielaskowska (1983)
Yellow Silver Map, 2020

akryl, płótno / 100 x 100 cm
sygn. na odrwocie: „YELLOW SILVER MAP" 2020 GOSIA ZIELASKOWSKA

Estymacja:
2 000 - 2 500 zł
446 - 557 EUR
547 - 684 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia