48. Bartosz Hardyś - Bez tytułu, 2012

    Damian Nieroda
    - Melodramat, 2012,

    Ireneusz Jankowski
    - Wariacje z kołem XI-XII, 2020,

Urodzony w 1977 roku w Tychach; mieście, w którym pracuje i tworzy. Uprawia malarstwo i rysunek. Przy tworzeniu abstrakcyjnych form w swoich autorskich pracach wykorzystuje technikę olejną, dającą duże możliwości operowania światłem i kolorem. Abstrakcje każdorazowo odsyłają i nawiązują do spójnego świata, stworzonego przez artystę, który to świat stał się motywem przewodnim i charakterystycznym jego twórczości. Oprócz tych form pojawiają obrazy na pograniczu, w których Hadryś wrzuca człowiecze figury. Zawsze będące na krawędzi. Gdzieś na granicy. Figury jakby próbujące wejść do tego świata. Nieliczne, ale istotne dla zrozumienia jego twórczości są portrety. Pozorny spokój postaci, zakłócaodczuwalny mrok, cień niepokój, który dominuje dzieło. Artysta nigdy nie tytułuje obrazów aby nie ograniczać wyobraźni potencjalnego odbiorcy. Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Nr katalogowy: 48

Bartosz Hardyś (1977)
Bez tytułu, 2012

olej, płótno / 103 x 142 cm
sygn. p.d.: BARTOSZ HADRYŚ

Estymacja:
3 000 - 5 000 zł ●
669 - 1 114 EUR
820 - 1 367 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia