50. Ivo Nikić - Dziewczynka z szumem TV, 2006

    Ireneusz Jankowski
    - Wariacje z kołem XI-XII, 2020,

    Iwona Górska
    - Sen, 2013 ,

Urodził się w Prisztinie. W 2003 roku obronił dyplom z malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Jego twórczość obejmuje malarstwo, fotografię, instalacje, obiekty, video i akcje w przestrzeni miejskiej. Od 2001 roku współtworzy grupę szu szu. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju m.in. CSW Zamek Ujazdowski, BWA Zielona Góra, Galeria Studio, Galeria Arsenał w Poznaniu) i za granicą (m.in.: Humboldt Berlin, Umspannwerk, Bat-Yam International Biennale of Landscape Urbanism w Izraelu, w Grazu, Tokio Fashion Week). W 2004 roku otrzymał GRAND PRIX, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ogólnopolskim przeglądzie malarstwa „Promocje”. Był stypendystą Artist-In-Residence w Bernie w Szwajcarii. W 2014 roku był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wielokrotnie był w gronie artystów zgłoszonych do nagrody „Paszporty Polityki”. Zainicjowałał wraz z trzema innymi artystami mobilną platformę dla działań artystycznych: Latającą Galerię Szu Szu.

Nr katalogowy: 50

Ivo Nikić (1974)
Dziewczynka z szumem TV, 2006

akryl, płótno / 114 x 146 cm
sygn. na odwrocie: IVO NIKIĆ „DZIEWCZYNKA Z SZUMEM TV" 2006

Estymacja:
5 000 - 7 000 zł ●
1 114 - 1 560 EUR
1 367 - 1 913 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia