53. Kinga Nowak - Bez tytułu, 2010

    Kazimierz Zieliński
    - Zaskoczenie, lata 80.,

    Bogdan Korczowski
    - Sensualite au vegetal, 1999/2000,

Urodzona w 1977 roku. Należy do generacji młodych krakowskich figuratywistów, wykształconych w tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Jest współzałożycielką i członkinią Stowarzyszenia Młodych Artystów "Kontrapost". artystka wizualna, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 2000–2002 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Paryżu. Była gościnnym wykładowcą w London College of Communication UAL. Laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa oraz stypendium z Programu Młoda Polska (2005 r.). W 2014 r. jej prace zostały opublikowane w albumie „100 Painters of Tomorrow” wydawnictwa Thames & Hudson. Swoje prace prezentowała m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, MODEM – Centrum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej w Debreczynie, Galerii Biała w Lublinie, Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, galerii Lokal_30 w Warszawie.

Nr katalogowy: 53

Kinga Nowak (1977)
Bez tytułu, 2010

olej, płótno / 90 x 120 cm
sygn. na odwrocie: Kinga Nowak 90 x 120 cm olej/płótno 2010

Estymacja:
5 000 - 7 000 zł ●
1 114 - 1 560 EUR
1 367 - 1 913 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia