55. Małgorzata Łodygowska - Meri w Grochy, 2014

    Bogdan Korczowski
    - Sensualite au vegetal, 1999/2000,

    Marta Paulat
    - Skarb, 2009 ,

W latach 1995-2000 studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (1997-1998). Finalistka International Young Art Artlink Sotheby’s (2002). Autorka licznych wystaw indywidualnych w tym:  Miva Galleri, Malmo, Szwecja; Galeria Polswiss Art, Warszawa; Miva Galleri; Szósta Dzielnica, Łódź; Galeria Fibak, Warszawa; Napięcia, Galeria Strefa A, Kraków; Redhill Gallery, Goteborg, Szwecja oraz Sellars Project Space, Denver, USA. Jej prace prezentowane były m.in. St' Art 05 Strasbourg Contemporary Art Fairs, 9e edition, Francja (2005); Form London, Wielka Brytania (2007); Cambridge Art Fairs, Wielka Brytania (2009). Artysta w swojej twórczości poprzez stwarzanie iluzji i ukrywanie głównego motywu odwołuje się do wizualności i percepcji widza. Kosiec tworzy prace, które są na pograniczu abstrakcji i figuracji. To właśnie przenikanie się tych dwóch nurtów tworzy charakterystyczną dla artystki stylistykę.

Nr katalogowy: 55

Małgorzata Łodygowska (1976)
Meri w Grochy, 2014

olej, płótno / 80 x 70 cm
sygn. p.d.: „MERI W GROCHY" M.Ł.2014 oraz na odwrocie: Małgorzata Łodygowska „MERI W GROCHY" 2014

Estymacja:
1 200 - 1 700 zł ●
268 - 379 EUR
328 - 465 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia