12. Edward Okuń - Portret żony artysty, 1916

    Władysław Marcinkowski
    - Kobieta z wachlarzem, ok. 1900,

    Roman Bratkowski
    - Capri w świetle księżyca, 1927,

Proweniencja

Warszawa, kolekcja prywatna Agra Art, aukcja 25.06.2006, poz. 47.

Nr katalogowy: 12

Edward Okuń (1872 - 1945)
Portret żony artysty, 1916

akwarela, papier / 54,5 x 29 cm
sygn. l.d.: inicjałem wiązanym: EOKVŃ. 1916 na odwrocie oprawy napis autorski: PORTRET MEJ ŻONY ZOFI (sic!) | MALOWANY w ANTICOLI-CORRADO | NA TARASIE ZAMKU H=r VETOLI. Obok napis ołówkiem: 30 x 57 oraz nalepka wystawy w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

Estymacja:
60 000 - 80 000 zł
13 393 - 17 858 EUR
16 173 - 21 564 USD