53. Wojciech Kubiak - K. z cyklu Działania na Autobiografii, 2021

    Katarzyna Miller
    - Bez tytułu, 2009,

    Michał Minor
    - Każde miasto ma swój Manhattan, 2017,

Akademizm dla mnie jako ponadprzeciętnego twórcy jest destrukcyjny. Instytucjonalizm zawsze mnie obrzydzał. Sztuka jest wolna. Trzeba niszczyć rzeczy, przyzwyczajenia, aby budować nowe. Moją największą siłą jest igranie z rzeczywistością.

– Wojciech Kubiak

Urodzony w 1978 roku w Krakowie. W 1999 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Otrzymał stypendium Ministra Kultury za najciekawszą pracę dyplomową przygotowaną przez ucznia Liceum Sztuk Plastycznych. Student, a następnie absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2004 roku obronił pracę dyplomową Człowiek, cielesność, przestrzeń z zakresu malarstwa Uzyskał dyplom z wyróżnieniem, Medalem Rektora, oraz Dyplomem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. W roku 2011 obronił pracę doktorską Instytucje. Portrety sytuacji, a następnie w  2015r. uzyskał stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie Sztuki Piękne. Bikini. Od 2003 roku zatrudniony na macierzystej uczelni. Obecnie jako doktor habilitowany na stanowisku profesora uczelni.

Wielokrotnie nagradzany w krajowych jak i międzynarodowych konkursach. Prace znajdują się w zbiorach europejskich galerii sztuki współczesnej oraz w kolekcjach prywatnych.

Nr katalogowy: 53

Wojciech Kubiak (1978)
K. z cyklu Działania na Autobiografii, 2021

olej, płótno / 50 x 70 cm
sygn. na odwrocie: WOJCIECH KUBIAK K. z cyklu DZIAŁANIA NA AUTOBIOGRAFII 50 x 70 cm olej na płótnie 2021 r.

Estymacja:
2 000 - 3 000 zł
447 - 670 EUR
545 - 818 USD

Aukcja Akademicy Współczesności

22 czerwca godz. 19.00

8 czerwca – 22 czerwca