16. STANISŁAW BAGIEŃSKI - Zaloty przy studni

    Jacek Malczewski
    - Jeniec i chimera, 1899 (Wyzwolenie, Niewolnik i chimera),

    Czesław Wasilewski (I. Zygmuntowicz)
    - Na patrolu,

Proweniencja

Gem Art, aukcja 20.05.2017, poz. 139

Krzysztofowicz-Kozakowska S., Kolekcja smólska. Malarstwo polskie XIX i poczatku XX wieku, b.m.r. [2008], s. 60.

Stanisław Bagieński, uczeń Gersona i absolwent akademii paryskiej i monachijskiej uznawany jest, obok współczesnego mu Wojciecha Kossaka, za jednego z ciekawszych twórców polskiego malarstwa batalistycznego. Trzonem jego twórczości były kompozycje gloryfikujące żołnierza polskiego. Najczęściej sięgał po tematy z czasów napoleońskich, powstania listopadowego i I wojny światowej.

Nr katalogowy: 16

STANISŁAW BAGIEŃSKI (1876 - 1948)
Zaloty przy studni

olej, płótno / 61,5 x 81 cm
sygn. p.d.: S. Bagieński

Estymacja:
40 000 - 50 000 zł
8 659 - 10 823 EUR
10 102 - 12 627 USD

40 000 zł*
8 659 EUR
10 102 USD