18. Czesław Wasilewski (I. Zygmuntowicz) - Podróż nocą, 1925

    Czesław Wasilewski (I. Zygmuntowicz)
    - Na patrolu,

    Antoni Piotrowski
    - Scena z Powstania Styczniowego 1863 roku, 1880,

Proweniencja

Rempex, aukcja 27.09.2006, poz. 213

Ziejka F., Polska poetów i malarzy, wyd. BOSZ, Olszanica 2011, s. 427.
Krzysztofowicz-Kozakowksa S., Kolekcja smólska. Malarstwo polskie XIX i poczatku XX wieku, b.m.r. [2008], s. 118.

Nr katalogowy: 18

Czesław Wasilewski (I. Zygmuntowicz) (1875 - 1947)
Podróż nocą, 1925

olej, płótno / 93 x 135 cm
sygn. p.d.: Cz. Wasilewski 1925 Warszawa

Estymacja:
80 000 - 100 000 zł
17 317 - 21 646 EUR
20 203 - 25 253 USD

90 000 zł
19 481 EUR
22 728 USD