46. Jan Lebenstein - Carnet Incomplet (teka 13 litografii), 1966

    Tamara Łempicka
    - Andromeda, 1929/2018,

    Władysław Strzemiński
    - Kompozycja, 1942,

Teka zawiera 14 litografii na papierze czerpanym (4 jednobarwnych, 6 dwubarwne, 3 trójbarwne) w tym 3 ręcznie kolorowane przez artystę akwarelą oraz stronę tytułową zawierającą opis w języku niemieckim, angielskim i francuskim, sygnowaną ołówkiem nr '7 Lebenstein'. Edycja teki: 7/80. Wydawnictwo: Galerie Gmurzynska, Kolonia, Mauritiussteinweg 74/76. Rok wydania: 1967.

Petite vertu (Cnotka), litografia/papier, dwubarwna – ręcznie kolorowana akwarelą, 36,5 x 24 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '7/80'

Corps propre (Ciało własne), litografia/papier, dwubarwna, 36,5 x 24 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '7/80'

Ballon - Baba (Balon- Pupa), litografia/papier, dwubarwna – ręcznie kolorowana akwarelą, 35,5 x 24 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '7/80'

Scène champêtre (Sielanka), litografia/papier, czarno - biała, 35 x 25 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '7/80' oraz tłoczony numer: '4'

Mythe en commun (Wspólny mit), litografia/papier, czarno-biała, 36 x 24 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '7/80'

Inassouvissement (Nienasycenie), litografia/papier, czarno - biała, 26 x 33 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '7/80' oraz tłoczony numer: '6'

Trophées - (Trofea), litografia/papier, trójbarwna, 39 x 26,5 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '7/80'

Petite vice (Małe grzeszki), litografia/papier, dwubarwna, 36 x 24,5 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '7/80' oraz tłoczony numer: '8'

Composition (Kompozycja), litografia/papier, trójbarwna, 36,5 x 24,5 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '7/80' oraz tłoczony numer: '9'

Composition (Kompozycja), litografia/papier, czarno - biała, 35,5 x 24,5 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '7/80' oraz tłoczony numer: '10'

Attente (Oczekiwanie), litografia/papier, dwubarwna, 36 x 25 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '7/80' oraz tłoczony numer: ‘11’

Troïka (Trójka), litografia/papier, dwubarwna – ręcznie kolorowana akwarelą, 26,5 x 34,5 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '7/80' oraz tłoczony numer: '12'

Maîtresse de maisson (Pani domu), litografia/papier, trójbarwna, 26,5 x 35 cm (zadruk), sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lebenstein 66', opisany l.d.: '7/80' oraz tłoczony numer: '13'

Nr katalogowy: 46

Jan Lebenstein (1930 - 1999)
Carnet Incomplet (teka 13 litografii), 1966

litografia, papier / 48,5 x 35,5 cm (arkusz)
sygn. p.d.: ołówkiem: Lebenstein 66 (każdy), ed. l.d.: ołówkiem: 7/80 (każdy) Teka 13 litografii na papierze czerpanym (6 jednobarwnych, 4 dwubarwne, 3 trójbarwne) w tym 3 ręcznie kolorowane przez artystę akwarelą oraz strona tytułowa zawierająca opis w języku niemieckim, angielskim i francuskim, sygnowana ołówkiem nr 7 Lebenstein. Edycja 7/80.

Estymacja:
30 000 - 35 000 zł ●
6 494 - 7 576 EUR
7 576 - 8 839 USD