73. Julian Stańczak - Turn yellow, 1978

    Janusz Eysymont
    - Rytmy, 1984,

    Victor Vasarely
    - Noir-Vert-Bleu, 1964-1967,

Proweniencja

Desa Unicum, aukcja 10.12.2015, poz. 20
Palm Desert (CA), Heather James Fine Art
Londyn, London Arts Group
bezpośredni zakup od artysty

Smolińska M., Julian Stańczak. Op art. i dynamika percepcji, wyd. Muza, Warszawa 2014, s. 199.

Nr katalogowy: 73

Julian Stańczak (1928 - 2017)
Turn yellow, 1978

akryl, płótno / 127 x 127 cm
sygn. na odwrocie: Julian Stańczak sygn. na blejtramie: JULIAN STAŃCZAK „TURN YELLOW" 78
na odwrocie papierowa nalepka London Arts Group z opisem pracy

Estymacja:
300 000 - 400 000 zł ●
64 936 - 86 581 EUR
75 758 - 101 011 USD

320 000 zł
69 265 EUR
80 809 USD