9. Ewa Zawadzka - Na krawędzi światła, 2021

    Adam Wsiołkowski
    - Miasto nieznane IV, 2009,

    Jacek Rykała
    - Nasza klasa, 2008,

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Wydział Grafi ki w Katowicach. Początkowo zajmowała się przede wszystkim grafi ką i rysunkiem zdobywając w tych dziedzinach sztuki mocno pozycję i uznanie dzięki udziałowi w najważniejszych światowych wystawach grafi ki. Zdobyła nagrody m.in. na Międzynarodowym Triennale Grafi ki w Fredriksstand (Norwegia, 1992) i w Gizie (Egipt, 1993). Była członkiem rady programowej Międzynarodowego Triennale Grafi ki w Krakowie, kuratorem Triennale Grafi ki Polskiej oraz polskim kuratorem na biennale grafi ki w Ljublanie i Miscolcu. Grafi ką zajmowała się nie tylko praktycznie ale też dużo o niej pisała oraz brała udział w konferencjach i międzynarodowych spotkaniach grafi cznych (Kanada, Węgry, Słowenia i Francja). Jest również współautorką projektu warsztatów dofi nansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Warsztaty grafi czne – Brenna 2008”.
Od roku 2002 roku Ewa Zawadzka zajmuje się niemal wyłącznie malarstwem. Pozwala jej ono na większy format, budowanie struktur, podkreślenie siły i monumentalności formy. Grafi cznego warsztatu nie odrzuciła jednak zupełnie. Echa grafi cznego kunsztu powracają w oszczędnych i surowych płótnach Zawadzkiej urzekających rozwibrowanym kolorem, światłem i fakturą. Malowane arhcitektoniczne konstrukcje dają wrażenie prawdziwej głębi i przestrzenności.

Nr katalogowy: 9

Ewa Zawadzka (1950)
Na krawędzi światła, 2021

technika własna, płótno / 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: EWA ZAWADZKA Na krawędzi światła" - 050' 2021

Estymacja:
9 000 - 11 000 zł
1 983 - 2 423 EUR
2 245 - 2 744 USD

Akademicy Współczesności: Mistrz – Uczeń

25 stycznia 2022 r. godz. 19.00

13 – 25 stycznia 2022 r.

e-mail: galeria@polswissart.pl
tel.: +48 22 628 13 67