17. Zbigniew Gorlak - Czarny koń, 2020

    Sławomir Ratajski
    - Prześwietlenie, 1986,

    Antoni Kowalski
    - Eden - kręte ścieżki, 2020,

Malarz, grafik i profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Posługuje się techniką linorytu, litografii i serigrafii. Urodził się w 1955 roku w Sopocie. Edukację artystyczną odbył w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych (obecnie ASP) w Gdańsku u profesorów: Władysława Jackiewicza, Bohdana Borowskiego i doc. Czesława Tumielewicza. Dyplom uzyskał w Pracowni Malarstwa w 1979 roku. W 2003 roku zdobył główną nagrodę Art&Business, a w 2012 był laureatem Nagrody Miasta Gdańsk w dziedzinie Kultury. Obecnie kieruje Pracownią Litografii na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych. W 2002 roku był prodziekanem na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Swoje prace malarskie i graficzne wystawiał na ekspozycjach indywidualnych w kraju i za granicą m.in.: w Galerii BWA w Gdańsku, w Heimatmuseum Villa Stahmer Georgmarienhütte, Osnabrück w Niemczech, w Galeri El w Elblągu, w Muzeum Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w Galeri Studio Bema 65 w Warszawie, w Galerii ASP w Gdańsku oraz w wielu innych. Jego prace znajdują się one w licznych kolekcjach m.in.: Firmy LEGO w Bilung, w Museum Junge Kunst we Frankfurcie nad Odrą, Fundacji M.M. Pieńkowski, Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Nr katalogowy: 17

Zbigniew Gorlak (1955)
Czarny koń, 2020

akryl, płótno / 150 x 180 cm
sygn. na odwrocie: CZARNY KOŃ ACRYLIC ON CANVAS ZBIGNIEW GORLAK 2020 150 x 180

Estymacja:
19 000 - 25 000 zł
4 186 - 5 507 EUR
4 739 - 6 235 USD

Akademicy Współczesności: Mistrz – Uczeń

25 stycznia 2022 r. godz. 19.00

13 – 25 stycznia 2022 r.

e-mail: galeria@polswissart.pl
tel.: +48 22 628 13 67