20. Grzegorz Bienias - Szara strefa, 2020

    Krzysztof Skarbek
    - z cyklu Obcy chcą być dobrzy, 2015,

    Krzysztof Polkowski
    - Zdjęcie z krzyża, 2003-2004,

Urodził się 1958 roku we Włocławku. W latach 1978-1983 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1983 roku jest zatrudniony na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, obecnie na stanowisku profesora. Od 1996 prowadzi pracownię rysunku na Wydziale Malarstwa. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Jest autorem ponad 50 wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą. Mieszka i pracuje w Krakowie. W latach 1986, 2006 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2005 otrzymał stypendium Fundacji Pollock-Krasner. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.

Nr katalogowy: 20

Grzegorz Bienias (1958)
Szara strefa, 2020

akryl, olej, monotypia, płótno / 103,5 x 79 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: Bienias oraz na odwrocie: BIENIAS „SZARA STREFA" AKRYL, OLEJ, MONOTYPIA, PŁÓTNO 2020 R.

Estymacja:
13 000 - 16 000 zł
2 864 - 3 525 EUR
3 242 - 3 991 USD

Akademicy Współczesności: Mistrz – Uczeń

25 stycznia 2022 r. godz. 19.00

13 – 25 stycznia 2022 r.

e-mail: galeria@polswissart.pl
tel.: +48 22 628 13 67