31. Sławomir Witkowski - Człowiek, 2020

    Grzegorz Radecki
    - Bez tytułu, 2021,

    Joanna Imielska
    - Czas 16, 2010,

W latach 1981–1986 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom mgra sztuki uzyskał w pracowni prof. Cypriana Kościelniaka w 1986 roku. Współtwórca najważniejszego ruchu artystycznego lat 80. w Polsce Nowej Ekspresji. Brał udział w słynnych wystawach twórców polskiej transawangardy m.in.: „Ekspresja lat 80.” (1986, Sopot); „Arsenał 88” (1988, Warszawa); „Co słychać” (1988, Warszawa). Wprowadził w latach 80. w przestrzeń wystawienniczą Polski Północnej grafikę barwną przełamującą monopol i dyktat klasycznej grafiki czarno-białej. Od 1986 pracuje także jako grafik w reklamie. W latach 1988–2000 współpracował z Teatrem Wybrzeże i Teatrem Miniatura w Gdańsku, Teatrem Miejskim w Gdyni i Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiuro, projektując plakaty teatralne, wydawnictwa i scenografie.

Oprócz projektowania graficznego uprawia malarstwo, grafikę artystyczną, rysunek i fotografię. Uczestniczył w ponad 140 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, ma na koncie ponad 45 wystaw indywidualnych. Od 1990 roku nauczyciel akademicki. Od 2016 roku pełni funkcję dziekana Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Nr katalogowy: 31

Sławomir Witkowski (1961)
Człowiek, 2020

akryl, olej, płyta hdf / 80 x 120 cm
sygn. l.d.: WIH 2020

Estymacja:
10 000 - 12 000 zł
2 203 - 2 644 EUR
2 494 - 2 993 USD

Akademicy Współczesności: Mistrz – Uczeń

25 stycznia 2022 r. godz. 19.00

13 – 25 stycznia 2022 r.

e-mail: galeria@polswissart.pl
tel.: +48 22 628 13 67