45. Zbigniew Nowicki - Nagość, 2019

    Maciej Linttner
    - Tym czasem faktycznie mnie nie ma ,

    Joanna Kaiser
    - Dom perski, 1999 ,

Studiował na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z malarstwa obronił w 1997 roku, a pracę doktorską pt. „Mandala Bogów-zbiór prac malarskich inspirowanych ikonografią popkultury" w 2003 roku na ASP w Łodzi. W 2012 roku uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego łódzkiej Akademii za cykl prac „ALIEN-Między jednym dyskursem a drugim". Od 1998 roku pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie jest profesorem w Pracowni Semantyki Obrazu na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Artysta tworzy prace malarskie, rysunkowe, w technice wideo oraz wszelkiego rodzaju teksty i muzykę (jest liderem zespołów TYBET UNDERGROUND, YES i GOD ANIMALS). Prace artysty znajdują się m.in. w zbiorach: ArtLink Sotheby’s w Tel Awiwie oraz w kolekcjach prywatnych w Tel Awiwie, Chicago, Warszawie, Łodzi i Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Nr katalogowy: 45

Zbigniew Nowicki (1966)
Nagość, 2019

technika mieszana, płótno / 190 x 173,4 cm
sygn. na odwrocie: Zbigniew Nowicki Nagość 2019

Estymacja:
9 000 - 12 000 zł
1 983 - 2 644 EUR
2 245 - 2 993 USD

Akademicy Współczesności: Mistrz – Uczeń

25 stycznia 2022 r. godz. 19.00

13 – 25 stycznia 2022 r.

e-mail: galeria@polswissart.pl
tel.: +48 22 628 13 67