62. Michał Minor - Polski Top-Management spółki z udziałem Skarbu Państwa, 2017

    Judyta Bernaś
    - Jednia_10_ blue,

    Tomasz Pietrek
    - Portret nieznanego artysty II, 2021,

Artysta uprawiający malarstwo, rysunek, grafikę warsztatową. Projektuje również plakaty. Michał Minor urodził się w 1979 roku w Zabrzu. Swoją edukację artystyczną odbył na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Grafiki, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 2005 roku u prof. Jana Szmatlocha, a aneks w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Cieślika. Tytuł doktora sztuki otrzymał w 2009 roku. Uczy na Katedrze Malarstwa swojej macierzystej uczelni oraz w katowickiej Wyższej Szkole Technicznej. Jest związany również z Lubelską Szkołą Sztuki i Projektowania. Wystawiał wielokrotnie w kraju i za granicą m.in.: w Niemczech, Boliwii, Finlandii, Szwecji, Iranie, Japonii, Chinach, Bułgarii, USA, Hongkongu. Eksponował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych np. w: Desi w Berlinie i BWA w Rzeszowie. Minor wielokrotnie był doceniany za osiągniecią w swojej twórczości. M.in.: jest stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa śląskiego, otrzymał Nagrodę Jury na 22 FFPMW w szczecinie oraz Brązowy Medal za Triennale Plakatu w Toyamie. Jego dzieła znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą. Jest związany ze stowarzyszeniami Expedition Metropolis i Expedition Inside Culture.

Nr katalogowy: 62

Michał Minor (1979)
Polski Top-Management spółki z udziałem Skarbu Państwa, 2017

olej, płótno / 158 x 200 cm
sygn. na odwrocie: „Polski Top-Management spółki z udziałem Skarbu Państwa" minor olej/pł/ 2017

Estymacja:
12 000 - 15 000 zł
2 644 - 3 304 EUR
2 993 - 3 741 USD

Akademicy Współczesności: Mistrz – Uczeń

25 stycznia 2022 r. godz. 19.00

13 – 25 stycznia 2022 r.

e-mail: galeria@polswissart.pl
tel.: +48 22 628 13 67