89. Piotr Młodożeniec - Penclub, 2013

    Alicja Domańska
    - Energy flow, 2022,

    Tomasz Baran
    - Bez tytułu, 2012,

Maluję szybko, maluję siebie takim, jakim jestem w tym momencie. To jest rodzaj dziennika.

– Piotr Młodożeniec (Michał Zaborowski [katalog wystawy], wyd. Stalowa, marzec 2014, s.7.)

W pracach Młodożeńca widać inspirację grafiką i plakatem oraz niespokojnymi czasami w których przyszło mu spędzić swoją młodość. Charakterystyczny styl sztuki podziemnej związanej z polityką oraz stanem wojennym wpłynęły na twórczość artysty. Prace są kolorowe, kontrastowe i dynamiczne. Z tego pozornego chaosu wyłaniają się ludzkie sylwetki i wielkomiejskie sceny. W swoich późniejszych obrazach artysta wykorzystuje technikę sitodruku, przenosząc na nie fotografie. Przykładem może być prezentowany obraz „Penclub” z 2013 roku, w którym kolor i raster przenikają scenę grupy postaci w klubie.

Proweniencja

zakup od artysty

Nr katalogowy: 89

Piotr Młodożeniec
Penclub, 2013

akryl, płótno / 79 x 124 cm
sygn. na odwrociu: piotr mlodożeniec'14/'penclub'/akryl/pł

Estymacja:
10 000 - 12 000 zł ●
2 128 - 2 554 EUR
2 184 - 2 621 USD

Aukcja Dzieł Sztuki 13 grudnia 2022

wtorek, 13 grudnia 2022, o godz. 19.00

25 listopada - 13 grudnia 2022 r.