4. Kazimierz Głaz - Cienie, 1974

    Magdalena Abakanowicz
    - Bez tytułu, 1999,

    Jan Berdyszak
    - Koła podwójne, 1962,

Kazimierz Głaz był twórcą sensybilizmu, kierunku odwołującego się do najwyższej świadomości człowieka, do jego wrażliwości i inteligencji. Jego minimalistyczna w wyrazie litografia z serii „Cienie” uwodzi płynną gradacją koloru, od granatu do bieli. Gładka powierzchnia papieru została poddana artystycznej interwencji przez równomierne dziurkowanie. Rzędy otworów podkreślając materię dzieła, stwarzają kolejny wymiar i transformują litografię w obraz przestrzenny. Są również zapisem gestu artysty.

Nr katalogowy: 4

Kazimierz Głaz (1931)
Cienie, 1974

litografia barwna, papier / 60 x 43 cm (wymiar odbitki), 63,5 x 46 cm (wymiar arkusza)
sygn. p.d.: K. Głaz 74 / 1 l.d.: A/P

Cena wywoławcza:
2 000 zł
431 EUR
449 USD

Estymacja:
3 000 - 5 000 zł ●
646 - 1 076 EUR
673 - 1 122 USD

2 300 zł
495 EUR
516 USD

Aukcja Online

Początek: 14 czerwca godz. 14.00
Koniec: 23 czerwca godz. 14.00

Licytuj samodzielnie online lub
skontaktuj się z nami: