14. Halina Wrzeszczyńska - Cień koła - kwadratu, 1968

    Henryk Stażewski
    - Kompozycja geometryczna, 1975,

    Wojciech Fangor
    - Koło, 2008,

W przedstawieniu układów formalno-barwnych ustawicznie oscyluję na granicy rzeczywistości i fantastyki

- Halina Wrzeszczyńska.

W pochodzącej z 1968 r. pracy „Cień Koła-Kwadratu”, Halina Wrzeszczyńska bawi się optyką widza. Swoją kompozycję buduje kontrastowo dobranymi pasmami koloru, tworzącymi układ wielokrotnie wpisanych w siebie figur koła i kwadratu. Geometria obrazu hipnotyzuje i ściąga wzrok do centrum układu. Artystka deklarowała: ”Pragnęłabym, aby moje malarstwo swą sugestią barw widmowych i porządkiem form zmuszało widza do myślenia o zjawiskach przyrody”.

Nr katalogowy: 14

Halina Wrzeszczyńska (1929 - 2018)
Cień koła - kwadratu, 1968

technika własna - przeplatana, tempera, akwarela, papier / 35,5 x 40,7 cm (w świetle oprawy)
sygn. na odwrociu: "Cień Koła- kwadrtatu"/ 68 (tusz) 41 x 37 Halina Wrzeszczyńska

Cena wywoławcza:
3 500 zł
753 EUR
785 USD

Estymacja:
4 000 - 5 000 zł ●
861 - 1 076 EUR
897 - 1 122 USD

4 200 zł
904 EUR
942 USD

Aukcja Online

Początek: 14 czerwca godz. 14.00
Koniec: 23 czerwca godz. 14.00

Licytuj samodzielnie online lub
skontaktuj się z nami: