26. Pablo Picasso - Macierzyństwo

    Jan Sawka
    - Ilustracja do książki "A book of fiction'', 1983 ,

    Pablo Picasso
    - Minotaur pieszczący dziewczynę, z cyklu Suita Vollarda,

Urodzony w 1881 r. w Maladze Pablo Picasso należy do najsłynniejszych artystów świata. Był malarzem, rzeźbiarzem i grafikiem. Z poszukiwań twórczych, jakie prowadził wraz ze swoim przyjacielem Georgem Braque narodził się nowy nurt w sztuce XX wieku określany mianem kubizmu. Picasso, jako pacyfista, wielokrotnie tworzył dzieła antywojenne. Do najgenialniejszych i najbardziej poruszających z nich należy „Guernica” (1937), przedstawiająca tragedię cywilów w bombardowanym baskijskim mieście. Artysta wziął także udział w Światowym Kongresie Intelektualistów w Obronie Pokoju, jaki miał miejsce w 1948 r. we Wrocławiu. Wówczas odwiedził także Warszawę, Kraków i Oświęcim oraz podarował Muzeum Narodowemu szereg swoich prac.

Nr katalogowy: 26

Pablo Picasso (1881 - 1973)
Macierzyństwo

litografia barwna / 52 x 41 cm w świetle oprawy
sygn. l. g. na kamieniu: 29.4.63 / Picasso

Cena wywoławcza:
2 000 zł
431 EUR
449 USD

Estymacja:
2 500 - 3 500 zł ●
538 - 753 EUR
561 - 785 USD

3 000 zł
646 EUR
673 USD

Aukcja Online

Początek: 14 czerwca godz. 14.00
Koniec: 23 czerwca godz. 14.00

Licytuj samodzielnie online lub
skontaktuj się z nami: