95. Jaremi Picz - Epicentrum Quantinum B-G-W No 76, 2021

    Pierre Bonnefille
    - Bronze, 2016,

    Grzegorz Mroczkowski
    - Trzy wejścia, 2012,

Artysta malarz, grafik, rzeźbiarz. W ostatnich latach znakiem rozpoznawczym jego twórczości jest cykl okręgów o odważnych zestawie niachkolorystycznych (także fluorescencyjnych), emanujących wyjątkową głębią. Na początku lat 80. nawiązał współpracę z galerią Wacława Sucheckiego w Düsseldorfie. Aktywny uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych (za granicą przykładowo w Art Carussel du Louvre w Paryżu, Biennale Cannes, wystawa Salon Societe des Artistes Independantes w Grand Palaise w Paryżu czy ekspozycja Joy de Vivre w Menagio Lace Como we Włoszech). Za swoją pracę twórczą uhonorowany m.in. odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodą International Prize Caravaggio i nominacją do nagrody Maser of Art magazynu ART International Contemporary Magazin.

Nr katalogowy: 95

Jaremi Picz (1955)
Epicentrum Quantinum B-G-W No 76, 2021

akryl, płótno / 140 x 140 cm
sygn. i opisany na odwrociu: EPICENTRUM QANTINUM B-G-W/140x140/Jaremi Picz

Estymacja:
60 000 - 70 000 zł ●
12 632 - 14 737 EUR
13 364 - 15 591 USD

60 000 zł
12 632 EUR
13 364 USD

Aukcja Dzieł Sztuki 14 marca 2023

wtorek, 14 marca 2023, o godz. 19.00

24 lutego - 14 marca 2023 r.