8. Zbigniew Rogalski - Kolekcja (Myriam Boulos 2)

    Rafał Bujnowski
    - Z cyklu Turyści 1/8, 2020

    Łukasz Patelczyk
    - Flying Terra Rossa Glass, 2022

Malarz, fotograf i twórca instalacji. Absolwent Wydziału Malarstwa poznańskiej ASP w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego (dyplom w 1999 roku). Na stałe związany z Galerią Raster, mieszka i tworzy w Warszawie. W malarstwie Rogalskiego ważna jest nie tyle rzeczywistość jaką ono przedstawia co sposób jej postrzegania przez samego artystę ale przede wszystkim przez odbiorcę. Tak jak w przypadku oferowanego obrazu wiele prac Rogalskiego nawiązuje do utrwalonych gatunków takich jak pejzaż, portret czy właśnie martwa natura ale sposób ich przedstawienia daje często zaskakujący efekt malarstwa nie przypominającego malarstwa. Powoduje to, że widz ma szansę na nowo odkryć to tradycyjne medium.

Nr katalogowy: 8

Zbigniew Rogalski (1974)
Kolekcja (Myriam Boulos 2), 2022

olej, płótno / 125x160 cm

Estymacja:
100 000 - 150 000 zł
21 835 - 32 752 EUR
24 097 - 36 145 USD

120 000 zł
26 201 EUR
28 916 USD

Licytacja prac:
sobota, 3 czerwca 2023

Wystawa obiektów:
10 maja - 12 czerwca 2023
Pałac Królewski w Wilanowie, Warszawa
Godziny otwarcie wystawy:
pn-nd: 10:00 - 18:30