8. Ivo Nikić - Afro Finger

    Jolanta Strzelczyk
    - Tam jest pięknie, 2015

    Maurycy Gomulicki
    - Minimal Fetish, 2010

Urodził się w Prisztinie. W 2003 roku obronił dyplom z malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego. Jego twórczość obejmuje malarstwo, fotografię, instalacje, obiekty, video i akcje w przestrzeni miejskiej. Od 2001 roku współtworzy grupę szu szu. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju m.in. CSW Zamek Ujazdowski, BWA Zielona Góra, Galeria Studio, Galeria Arsenał w Poznaniu) i za granicą (m.in.: Humboldt Berlin, Umspannwerk, Bat-Yam International Biennale of Landscape Urbanism w Izraelu, w Grazu, Tokio Fashion Week). W 2004 roku otrzymał GRAND PRIX, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ogólnopolskim przeglądzie malarstwa „Promocje”. Był stypendystą Artist-In-Residence w Bernie w Szwajcarii. W 2014 roku był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wielokrotnie był w gronie artystów zgłoszonych do nagrody „Paszporty Polityki”. Zainicjowałał wraz z trzema innymi artystami mobilną platformę dla działań artystycznych: Latającą Galerię Szu Szu.

Nr katalogowy: 8

Ivo Nikić (1974)
Afro Finger, 2010 - 2013

olej, płótno / 120 x 120 cm
opisany na odwrocie: IVO NIKIĆ „AFRO FINGER” 2010-2013

Cena wywoławcza:
4 000

Estymacja:
6 000 - 8 000

XV Aukcja Sztuki Najnowszej

15 września, 2015 r. godz. 19.00