16. Ignacy Pieńkowski - Martwa natura z kwiatami, lata 20-te XX w.

    Alfons Karpiński
    - Portret Pani Sch.,

    Hugo Ungewitter
    - Spotkanie w stepie,

sygn. p.d.: Ign.Pieńkowski Malarz i pedagog, kształcił się m. in. u Wojciecha Gersona w warszawskiej Klasie Rysunkowej, studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Teodora Axentowicz i Leona Wyczółkowskiego, ale też w Paryżu. Był członkiem TowarzystwaArtystów Polskich „Sztuka” i brał udział w jego wystawach. Wystawiał zresztą bardzo często,m.in. w TPSP w Krakowie, w Salonie Krywulta, TZSP i Instytucie Propagandy Sztuki w Warszawie. Ignacy Pieńkowski prezentował kameralny styl malarstwa – pejzażu, martwych natur, aktów, portretów, w których wyraźnie odzywają się inspiracje francuskiej sztuki impresjonistycznej i postimpresjonistycznej.

Nr katalogowy: 16

Ignacy Pieńkowski (1877 - 1948)
Martwa natura z kwiatami, lata 20-te XX w.

olej, płótno / 55.5 x 75.5 cm

Cena wywoławcza:
12 000 zł
2 899 EUR
3 077 USD

Estymacja:
15 000 - 18 000 zł
3 624 - 4 348 EUR
3 847 - 4 616 USD