6. Kazimierz Zieleniewski - Fort Mahon Plage, 1927

    Ludwik Klimek
    - Martwa natura,

    Teodor Axentowicz
    - Na Gromniczną,

sygn.u dołu Fort Maron Plage 1927 K.Zna odwrocie nalepka wystawowa z wystawy w 1927 w Paryżu Polski malarz urodzony w rodzinie zesłańców, w  syberyjskim Tomsku. Ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych pod kierunkiem Wojciecha Weissa i Józefa Pankiewicza. Od roku 1927 uczestniczył w wystawach malarstwa w Paryżu, a w roku 1932 miał swoją wystawę w Salonie Niezależnych w Paryżu. Jego dzieła znajdują się w kolekcjach Centre Georges Pompidou w Paryżu oraz Muzeum Narodowego w Warszawie. Niewątpliwą ciekawostkę stanowi fakt, że teraźniejsza dyrektor Muzuem Narodowego w Warszawie Agnieszka Morawińska jest wnuczką artysty.

Nr katalogowy: 6

Kazimierz Zieleniewski (1888 - 1931)
Fort Mahon Plage, 1927

akwarela, papier / 30 x 46

Cena wywoławcza:
3 500 zł
846 EUR
898 USD

Estymacja:
4 000 - 6 000 zł
967 - 1 450 EUR
1 026 - 1 539 USD